top of page

Energiskatt 2015

Grästorp Energi
12 jan. 2015
1 min läsning

Uppdaterat: 10 jan. 2019

Energiskatten ändras från 29,3 öre/kWh till 29,4 öre/kWh. Ändringen gäller från den 1 januari 2015. I kommuner med nedsatt skattesats är energiskatten oförändrad.


Bookmark the permalink.

 
 
 

Senaste inlägg

Visa alla
Strömavbrott måndag 10 augusti

Vi har för närvarande ett större avbrott i sydöstra delen av vårt nätområde. Felsökning pågår, och vi hoppas att problemet är åtgärdat inom kort.

 
 
 
Felaktigt rörligt månadspris juni

För kunder med rörligt månadspris så har det dessvärre blivit fel på fakturan som avser juni månads förbrukning. Spotpriset som har fakturerats är 60 öre per kWh (exkl. moms) medan det korrekta spotpr

 
 
 
Se upp 2!

Vi har fått samtal från en kund som säger sig blivit uppringd av någon som utger att representera Grästorp Energi, och att kunden i fråga har rätt till återbetalning av pengar. Det enda kunden behöver

 
 
 

Kommentarer


bottom of page